Нове процесуальне життя. Маленькі дрібниці до нових кодексів

Фото: Rebel sexy woman guilty arrested with handcuffs

Закон від 3.10.17 №2147-VIII , який набрав чинності сьогодні, 15 грудня, вніс зміни не лише в чотири процесуальних кодекси.  Правки стосуються також Кримінального кодексу і Кодексу про адміністративні правопорушення (КпАП).

Нова редакція КпАП дозволяє оскарження в апеляційному порядку постанов по справах за вчинення правопорушень, передбачених ст. 185-3 (Прояв неповаги до суду або Конституційного Суду України). Ця категорія справ розглядається суддею-доповідачем зі складу суду, що розглядає справу, під час розгляду якої вчинено правопорушення, таким чином апеляційною інстанцією згідно нової редакції ст. 221-1 КпАП буде суд вищої інстанції.

Постанова судді Верховного Суду, прийнята за результатами розгляду такої справи, може бути оскаржена в апеляційному порядку до Касаційного кримінального суду і переглядається у складі колегії з трьох суддів.

В Кримінальний кодекс також внесено декілька важливих змін.
Так, стаття 384 змінила назву із “Завідомо неправдиве показання ” на “Введення в оману суду або іншого уповноваженого органу”.

До органів, за введення в оману яких передбачена відповідальність, крім суду та органу досудового розслідування додано Вищу раду правосуддя та слідчі комісії Верховної ради України.

Окрім надання неправдивих показань, завідомо неправдивих звітів про оцінку та неправдивих висновків експерта, відповідальність передбачена також за подання завідомо недостовірних або підроблених доказів.

Також у Кримінальному кодексі з’явилась стаття 400-1 “Представництво в суді без повноважень”, яка передбачає відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення суду про повноваження представляти іншу особу в суді, а так само умисне невнесення адвокатом до ордера відомостей щодо обмежень повноважень, встановлених договором про надання правничої допомоги.

Санкція статті передбачає штраф до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до трьох місяців.

Нагадаємо, згідно п. 14 Положенняпро ордер на надання правової допомоги з урахуванням змін, затверджених Радою адвокатів України 27 травня 2017 року, про обмеження правомочності адвоката, встановлені угодою про надання правової допомоги, останній або керівник адвокатського об’єднання (бюро) зобов’язані вказати на звороті ордера.

Нагадаємо, що з сьогодні змінюються також і розміри судового збору.

По це дивіться в нашому матеріалі

Читайте також: 

Скасовано блокування податкових накладних. Деякі старі теж розблокують

Кошмарити не можна, баласти. Жорсткі зміни в КПК ще до нових кодексів.

E-позов в реаліях. Перший досвід

Published by: Леонід Маслов

Leave a Reply