Щодо продажу нижче собівартості

Вирішено
Бачать усі

Чи має право підприємство платник ПДВ, реалізувати власну продукцію нижче собівартості, фізичній особі. В результаті того, що вона постраждала в наслідок дії не сприятливих погодніх умов. І як правильно відобразити в обліку такий випадок?

1 відпов.

Бачать усі
Адмін. 18.11.2016

Відповідно до п. 188.1 ст. 188 ПКУ, база оподаткування ПДВ операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін.
При цьому, під час  визначення звичайної ціни слід керуватися пп. 14.1.71 ПКУ, де зазначено, що звичайна ціна – ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено ПКУ. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін, тобто цін, які склалися на ринку ідентичних (а за їх відсутності – однорідних) товарів (робіт, послуг) у порівняних економічних (комерційних) умовах (пп. 14.1.219 ПКУ).
Таким чином, ми вважаємо, що зазначена у запитанні операція з постачання самостійно виготовлених товарів за ціною «нижче собівартості» може вважатися такою, що здійснена за звичайними цінами. Тим більше, що є факт, що ускладнює можливість довести зворотне, адже ціни були «занижені» внаслідок псування товару через дії несприятливих погодних умов.
Виходячи з вищезазначеного, у бухгалтерському та податковому обліку дана операція відображаються на загальних підставах.

#1

Please login or Зареєструватися to Submit Answer

461 Переглядів